Humans of PrF: Zdenka Kolářová

Blogy Humans of… odkrývají příběhy skutečných lidí po celém světě, zachycují jejich myšlenky, rozmanitost. Okénko Humans of PrF takto zachycuje naše kolegy z fakulty a přináší tím pohled pod povrch ve světě mnohdy uniformních a uhlazených právníků. Zdenka nás provází svou cestou k jedné z velmi populárních činností, modelingu.

31. 3. 2017 Sabina Baronová

Bez popisku

„Na konci šestého semestru, tedy před létem 2016, jsem se dostala ke svému novému koníčku, modelingu, takřka jako „slepý k houslím“. Už nějakou dobu mě oslovovala scoutka hledající nové tváře, abych se přijela ukázat do jedné agentury v Praze a začala pracovat v modelingu. Ale jelikož jsem nikdy neměla příliš vysoké sebevědomí a byla spíš introvert, který se soustředí zejména na školu, nevěnovala jsem těmto nabídkám příliš velkou pozornost. Nedávno jsem se ovšem dostala do fáze života, kdy jsem hodně začala přemýšlet nad svou budoucností, co dělat, abych si o sobě upřímně mohla říct, že jsem na sebe pyšná, a přepadl mě takový zvláštní strach. Najednou jsem si uvědomila, že si nechci jednoho dne vyčítat, že jsem odmítla zajímavou příležitost - která se mi v podstatě nabízela jako na stříbrném podnose a po které touží plno mladých slečen - aniž bych ji vůbec zkusila. Tak jsem se rozhodla, že překonám svůj strach. A troufám si říci, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Mám moc ráda právnickou fakultu, své spolužáky, vyučující i ten náš úžasný právnický humor, co nikdo nechápe… ale taková ta umělečtější část mé dušičky vždycky trochu strádala a nyní se může konečně nabažit.

Začala jsem pronikat do tajů tohoto odvětví, o nichž jsem neměla ani zdání, začala poznávat plno zajímavých lidí, nových přátel a získala úplně jiný pohled na svět. Musela jsem samozřejmě začít často jezdit do Prahy, téměř každý týden, a proto byl pro mě sedmý semestr velmi náročný. Kombinovat studium na právnické fakultě a naplno se věnovat modelingu se ukázalo jako téměř nemožné. Nerada dělám věci na padesát procent. Když už se něčemu věnuji, chci do toho dát všechno, celou svou energii, a chci v tom být dobrá. Když jsem se začala víc věnovat modelingu, nestíhala jsem ve škole. Pokud jsem si chtěla udržet dobrý prospěch, na kterém jsem si předtím docela zakládala, musela jsem odmítat pozvání na castingy a podobně, tudíž ani v modelingu jsem se nemohla posunout někam výše. Udělala jsem tedy pro mě velmi náročné a zásadní rozhodnutí přerušit studium na rok a vyzkoušet si věnovat se modelingu naplno. Využít této příležitosti a vycestovat do zahraničí. Samozřejmě mám strach, je to pro mě naprosto neznámá a neprobádaná cesta, ale jelikož je v modelingu, jak jistě všichni tušíte, velmi důležitým faktorem věk, tak jsem před pár dny na podatelnu s žádostí o přerušení prostě došla a tento krok podnikla. Alea iacta est.

Jsem zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne, ale už teď mám ze sebe radost, že jsem se odhodlala. První země, do které vycestuji, je už vybraná, a já jsem se rozhodla své zážitky a upřímné náhledy do světa modelingu dokumentovat prostřednictvím videí. Budu je sdílet, takže se mnou mohou být kamarádi a všichni lidé, které zajímá, jaký je tenhle svět ve skutečnosti, alespoň tímto způsobem v kontaktu. A třeba to, že jsem se svěřila, pomůže i nějakým dalším milým spolužákům, kteří by rádi něco zkusili, ale nemají dostatek odvahy. Jedu v tom s Vámi!“

Časopis byl do roku 2017 vydáván pod názvem FAKT. Čtěte jeho II. ročník, 1. číslo.

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info