Evolio: Měníme způsob, jakým začínající advokáti pracují

Dnes jsme měli příležitost položit 5 jednoduchých otázek Janu Tkáči, který je vizionářem a architektem informačního systému Evolio. To patří mezi partnery Práva21.

29. 6. 2023 -red-

Bez popisku

Začínající advokáti jsou obvykle nadšení, ale taky trochu zmatení, když se poprvé pustí sami do právní praxe. Jak jim může Evolio usnadnit tuto novou cestu?

Ano, první krůčky mladých advokátů bývají náročné. V Evoliu chápeme, jak důležité je i v začínající praxi poskytovat kvalitní služby, mít všechno pod kontrolou a držet krok s neustále se měnícími technologiemi. A právě v tom jim chceme pomoci.

Jak Evolio konkrétně pomáhá?

V dnešní době, kdy je vše online, je důležité mít s klienty i kolegy pod palcem komunikaci, ať už běží přes datové schránky nebo e-maily. Evolio dokáže v rámci elektronického spisu vše potřebné podchytit v časovém sledu a na jednom místě. To znamená lepší efektivitu, méně chyb a celkově lepší servis pro klienty. Za zmínku stojí i služba DopisOnline, díky které už nemusí advokát kvůli pár dopisům stát frontu na poště, zvlášť když teď dochází k rušení poboček. Listinnou poštu odešle elektronicky z Evolia a Česká pošta už zařídí vše potřebné.

Ukázka modulu Pošty se staženými datovkami

Co v Evoliu nabízíte pro přehled o práci a výkazu času?

V dnešní konkurenční době je fakt důležité mít přehled o tom, co a jak dlouho jako advokát děláš. Klienti vyžadují detailní informace, advokát v rámci výkazu musí obhájit hodnotu své práce. Evolio má na to skvělý systém. Umožňuje advokátům snadno sledovat a zaznamenávat čas strávený na různých úkolech a spisech, ať už na hodinovou, úkolovou sazbu nebo podle advokátního tarifu.

Máme i chytrého pomocníka pro vykazování, který se dívá, co se ve spisech děje, a potom napovídá advokátovi, co by mohl všechno vykázat. Advokát se nemusí spoléhat jen na svou paměť, Evolio se mu snaží vykazování usnadnit, aby mohl věnovat čas klientům a odborné práci.

Jakým způsobem Evolio pomáhá v řízení úkolů a termínů?

Evolio má propracovaný systém úkolů, které se využívají v advokátních spisech i při zpracování pošty. Mezi oblíbené funkce patří schvalování úkolů i systém komentářů. Navíc máme i kalkulačku právních lhůt, která automaticky spočítá termíny přesně podle zákona. Advokáti mohou snadno přidávat a sledovat úkoly svých kolegů, což jim umožňuje lépe zvládnout své advokátní spisy a mít přehled o tom, jak se věci hýbou a kdy jsou důležité termíny.

Nesmíme zapomenout na to, že Evolio některé úkoly generuje automaticky – pokud například dojde ke změně na Infosoudu nebo když se nějaký účastník ve spise ocitne v insolvenci. Takových hlídacích psů obsahuje Evolio několik hned v bezplatné verzi.

Jaké další výhody mohou začínající advokáti očekávat od použití Evolia?

Toho by se našlo… Třeba moduly pro ty, kteří se věnují více realitám, správě pohledávek apod., ale to bychom tady byli dlouho. Ve zkratce: s Evoliem mají advokáti vše, co potřebují pro efektivní správu advokátních spisů. Je to komplexní systém, což na první dobrou zní hrozně složitě, ale vše vychází z praxe a je uzpůsobeno tak, aby začínajícím advokátům práce šla pěkně od ruky a získali ty správné návyky. Naším cílem je, aby noví advokáti mohli efektivně řídit svoji právní praxi s co nejmenší zátěží. Díky Evoliu toho zvládnou více, aniž by museli mít strach, že něco přehlédnou.

Práci s Evoliem si mohou sami vyzkoušet ve verzi FREE, která je časově neomezená. Obsahuje řadu plnohodnotných funkcí navržených přesně pro začínající advokátní kancelář. Stačí se zaregistrovat na webu evolio.cz a za pár minut už odesílají datovky nebo vykazují práci.

Tvorbu Práva21 sponzorují

Vybrali jsme pro vás


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info