Napsali o nás

Právo21 v podcastu Studentské komory Akadenického senátu PrF MUNI
PRFCAST

Právo21 dnes už není jenom spolek, ale také po celé zemi známá právní internetová platforma a dozajista už i médium.Jeho činovníci patří mezi nejvýraznější studenty a absolventy svých ročníků a pomáhají kultivaci českého právního prostředí. A to všechno se děje i v rámci naší fakulty."

Svatava Veverková získala ocenění Flamma pro inspirativní právničky
INFO.CZ

Výrazným talentem pak je také Svatava Veverková, spoluzakladatelka a šéfredaktorka právně-mediálního portálu Právo21, která už sedm let společně se svým týmem otevřeně a srozumitelně komunikuje aktuální právní témata, zejména směrem ke studentům práv. A to bez nároku na honorář. „Pro mnoho lidí je právo španělskou vesnicí. Přestalo nás bavit tomu přihlížet. Jsme totiž přesvědčení, že právo by mělo sloužit všem,“ říká Svatava, která také vybudovala a po čtyři roky vedla právní poradnu největší české spotřebitelské organizace dTest. „Nebojí se vystoupit z komfortní zóny, ať už jde o přednášení studentům, prezentování na konferencích, vyjadřování se do médií či organizování společenských událostí,“ stojí v nominaci na ocenění. Svatava nadto pracuje také jako advokátní koncipientka v kanceláři KROUPAHELÁN."

Tiskovou zprávu z předávání ocenění si můžete přečíst zde.

Svatava Veverková v Právničky LIVE: Jaká je nastupující generace lídrů v právu?
INFO.CZ

Druhé vydání živě streamované debaty Právničky LIVE! se věnuje nastupující generaci právniček (a právníků). Pozvání do debaty projektu #PRVNÍCH100LET přijaly elitní advokátky, advokátní koncipientky, soudkyně i státní zástupkyně."

Vystoupení Svatavy Veverkové najdete zde.​

Krátkou reflexi debaty si můžete přečíst zde.

Prezidentka spolku a šéfredaktorka vystoupila v podcastu Právničky
Info.cz

Svatava Veverková je zakladatelka mediální platformy Právo21, která je oblíbená zejména mezi mladými právníky a studenty práv. Stejně jako řada dalších absolventů práv hledala, kde najde nejlepší uplatnění. 'Zvažovala jsem, kterým směrem se vydám a zvítězila advokacie. Dává mi prostor pro vlastní realizaci, jsem obklopena lidmi s úžasnými nápady,' říká v podcastu PRÁVNIČKY s tím, že se ráda vyjadřuje k různým otázkám. Přiznává také, že kolem sebe vidí řadu právníků, kteří jsou součástí toxického prostředí. 'Je velké množství advokátních kanceláří, kde je normální, že koncipienti a studenti jsou v práci do půlnoci. Tento trend naštěstí už ustupuje,' dodává.“

Právníci mají podle Svatavy tendenci psát články příliš odborně. 'Článek by měl být napsaný tak, aby se v něm čtenář neztratil. Mnohdy je jednodušší napsat článek s textací zákona, ale dobrý právník se pozná tak, že je schopný dát paragrafy do lidské řeči,' dodává.“

Celý díl podcastu najdete zde.

Rozvinuli jsme nové partnerství s Právo21, abychom podpořili právní komunitu 
Evolio

Nezisková organizace Právo21 přibližuje právo jednoduchým a srozumitelným způsobem, právníkům i neprávníkům. Tahle myšlenka je nám vlastní, a proto jsme se s Právo21 rozhodli uzavřít partnerství.

Právo by podle zakladatelů platformy tedy mělo sloužit všem. To se povede jen tehdy, až mu všichni porozumí.

Celý článek naleznete zde.

Spolky v distančním režimu – Právo21
MUNIE Blog

Náš systém práce je od samého začátku vytvořen tak, abychom spolupracovali především distančně. Umožňuje nám to být ve spojení s redaktory napříč republikou, kteří jsou jinak velmi časově vytížení. Karanténou se změnilo pouze to, že máme méně porad, kde bychom se mohli osobně pozdravit a obejmout. ...  Zorganizovali jsme na jaře například i online valnou hromadu. Jsou to pro nás výzvy, se kterými se snažíme poprat, stejně jako všichni ostatní.

Celý rozhovor naleznete zde.

Rozhovor se Svatavou Veverkovou: Jak pomáháme rozvíjet schopnost právního psaní u studentů
Nugis Finem

Nejlépe se studenti naučí pracovat s textem, když si psaní budou opakovaně zkoušet a budou dostávat zpětnou vazbu. Právnické fakulty mají dle mého názoru mezery v oblasti vzdělávání studentů v práci s textem. Otázkou ovšem zůstává, zda fakulty mají při dočasném financování kapacity pro takové vzdělávání. Z principu totiž musí jít o velmi individuální a časově náročnou práci s texty studentů.

Celý rozhovor naleznete zde.

MUNIE BLOG

...věřím, že si alespoň přečtete pár článků, nebo poslechnete nějaký ten zajímavý podcast. Osobně doporučuji například v šalině při cestě do školy. Cesta uteče rychleji a navíc bude i edukativní.

Celý článek naleznete zde.

Masarykova univerzita

„Šíření právního povědomí, kultivace veřejné debaty a rozvoj společnosti – o to se snaží členové spolku Právo21, který vydává stejnojmenný časopis.“

Více informací naleznete na stránkách MUNIverse.

Magazín M

Líčit svět práva srozumitelně a přehledně i pro laiky a upozorňovat na to, že právo se dotýká nás všech. S tímto cílem vydávají studenti a absolventi právnické fakulty časopis Právo21.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info