Napsali o nás

Rozvinuli jsme nové partnerství s Právo21, abychom podpořili právní komunitu 
Evolio

Nezisková organizace Právo21 přibližuje právo jednoduchým a srozumitelným způsobem, právníkům i neprávníkům. Tahle myšlenka je nám vlastní, a proto jsme se s Právo21 rozhodli uzavřít partnerství.

Právo by podle zakladatelů platformy tedy mělo sloužit všem. To se povede jen tehdy, až mu všichni porozumí.

Celý článek naleznete zde.

Spolky v distančním režimu – Právo21
MUNIE Blog

Náš systém práce je od samého začátku vytvořen tak, abychom spolupracovali především distančně. Umožňuje nám to být ve spojení s redaktory napříč republikou, kteří jsou jinak velmi časově vytížení. Karanténou se změnilo pouze to, že máme méně porad, kde bychom se mohli osobně pozdravit a obejmout. ...  Zorganizovali jsme na jaře například i online valnou hromadu. Jsou to pro nás výzvy, se kterými se snažíme poprat, stejně jako všichni ostatní.

Celý rozhovor naleznete zde.

Rozhovor se Svatavou Veverkovou: Jak pomáháme rozvíjet schopnost právního psaní u studentů
Nugis Finem

Nejlépe se studenti naučí pracovat s textem, když si psaní budou opakovaně zkoušet a budou dostávat zpětnou vazbu. Právnické fakulty mají dle mého názoru mezery v oblasti vzdělávání studentů v práci s textem. Otázkou ovšem zůstává, zda fakulty mají při dočasném financování kapacity pro takové vzdělávání. Z principu totiž musí jít o velmi individuální a časově náročnou práci s texty studentů.

Celý rozhovor naleznete zde.

MUNIE BLOG

...věřím, že si alespoň přečtete pár článků, nebo poslechnete nějaký ten zajímavý podcast. Osobně doporučuji například v šalině při cestě do školy. Cesta uteče rychleji a navíc bude i edukativní.

Celý článek naleznete zde.

Masarykova univerzita

„Šíření právního povědomí, kultivace veřejné debaty a rozvoj společnosti – o to se snaží členové spolku Právo21, který vydává stejnojmenný časopis.“

Více informací naleznete na stránkách MUNIverse.

Magazín M

Líčit svět práva srozumitelně a přehledně i pro laiky a upozorňovat na to, že právo se dotýká nás všech. S tímto cílem vydávají studenti a absolventi právnické fakulty časopis Právo21.

Řekli o nás

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info