Výkonní členové neziskové organizace Právo21 (zleva) Jana Marková, Alena Ivanová, Kamila Abbasi, Josef Bártů, Svatava Veverková a Martina Ivanová. Foto: Lilia Nguyen (@planBphoto)

Pro mnoho lidí je právo španělskou vesnicí. Přestalo nás bavit tomu přihlížet a rozhodli jsme se založit mediální platformu nejen o právu. Sami jsme právo studovali nebo ještě studujeme. Spolupracují s námi ale také odborníci a lidé z oboru. Nechybí policisté, advokáti ani soudci. 

Věříme, že nadešel čas vnímat právo trochu jinak. Nedat prostor polopravdám a spojit dílky právní skládačky, které nám chtě nechtě život občas servíruje. Právo by mělo sloužit všem. To se povede tehdy, až mu také všichni budou rozumět. Proto chceme psát srozumitelně a pro každého.

Naše prařádky jsme začali psát již v roce 2016, tehdy to byla písmenka pro časopis FAKT. Časem jsme si ale uvědomili, že časopis nestačí. Chtěli jsme víc. Cestu jednadvacátým stoletím jsme začali v roce 2018 prorážet pod novým názvem Právo21. Vznikla nezisková organizace a stejnojmenná mediální platforma. Proč Právo21? 21. století, nová generace právníků a chuť dělat věci jinak. 

Píšeme o právu bez výmluv a bez masky nedostupnosti. Nezávisle a otevřeně. Chceme, aby naši čtenáři právo vnímali jako praktického a funkčního průvodce na cestě k lepšímu světu. 

Přinášíme aktuální témata, dění z domova i ze světa, rozhovory s výjimečnými osobnostmi, rozbory právních otázek, střípky ze studentského života i odlehčené literární kousky. Jako jedni z mála publikujeme právní Podcasty21. Rozhovory s předními osobnostmi z oboru si můžete poslechnout kdykoliv a kdekoliv. Třeba cestou z práce, v posilovně i při vaření.

Snažíme se vyvracet mýty, být výstižní, ale přehlední. Nejsme sice vystudovaní novináři, ale naše články vytváříme s láskou k právu i psanému slovu. Pomozte nám šířit právní povědomí dál.

Všichni členové redakce pracují bez nároku na honorář. Náklady na provoz a propagaci ale sami neutáhneme. Pomůžete nám šířit právní povědomí? Děkujeme! Symbolický dar můžete jednoduše a rychle poslat přes ověřenou platformu Darujme na www.pravo21.cz/darujme.

Výroční zprávy

Nahlédněte do naší výroční zprávy za rok 2018 nebo 2019.

Řekli o nás

Napsali o nás

Spolky v distančním režimu – Právo21
MUNIE Blog

Náš systém práce je od samého začátku vytvořen tak, abychom spolupracovali především distančně. Umožňuje nám to být ve spojení s redaktory napříč republikou, kteří jsou jinak velmi časově vytížení. Karanténou se změnilo pouze to, že máme méně porad, kde bychom se mohli osobně pozdravit a obejmout. ...  Zorganizovali jsme na jaře například i online valnou hromadu. Jsou to pro nás výzvy, se kterými se snažíme poprat, stejně jako všichni ostatní.

Celý rozhovor naleznete zde.

Rozhovor se Svatavou Veverkovou: Jak pomáháme rozvíjet schopnost právního psaní u studentů
Nugis Finem

Nejlépe se studenti naučí pracovat s textem, když si psaní budou opakovaně zkoušet a budou dostávat zpětnou vazbu. Právnické fakulty mají dle mého názoru mezery v oblasti vzdělávání studentů v práci s textem. Otázkou ovšem zůstává, zda fakulty mají při dočasném financování kapacity pro takové vzdělávání. Z principu totiž musí jít o velmi individuální a časově náročnou práci s texty studentů.

Celý rozhovor naleznete zde.

MUNIE BLOG

...věřím, že si alespoň přečtete pár článků, nebo poslechnete nějaký ten zajímavý podcast. Osobně doporučuji například v šalině při cestě do školy. Cesta uteče rychleji a navíc bude i edukativní.

Celý článek naleznete zde.

Masarykova univerzita

„Šíření právního povědomí, kultivace veřejné debaty a rozvoj společnosti – o to se snaží členové spolku Právo21, který vydává stejnojmenný časopis.“

Více informací naleznete na stránkách MUNIverse.

Magazín M

Líčit svět práva srozumitelně a přehledně i pro laiky a upozorňovat na to, že právo se dotýká nás všech. S tímto cílem vydávají studenti a absolventi právnické fakulty časopis Právo21.

Zakládající členové neziskové organizace Právo21 (zleva) Martina Ivanová, Kamila Abbasi, Svatava Veverková, Josef Bártů, Sabina Baronová. Foto: Markéta Humplíková

Facebook

Instagram

Twitter

Soundcloud

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info