Humans of PrF: Melissa Cipriani

Blogy Humans of… odkrývají příběhy skutečných lidí po celém světě, zachycují jejich myšlenky, rozmanitost. Okénko Humans of PrF takto zachycuje kolegy z právnických fakult a přináší tím pohled pod povrch ve světě mnohdy uniformních a uhlazených právníků. Melissa Cipriani se aktivně zapojuje do projektu Ježíškova vnoučata. Podařilo se jí k příspěvkům motivovat také řadu kolegů z Právnické fakulty MUNI.

8. 6. 2021 Alena Ivanová

„Projekt Ježíškova vnoučata jsem zaznamenala hned, jak se poprvé dostal na veřejnost. Celý nápad a smysl tohoto projektu se mi okamžitě zalíbil. V minulosti jsem měla možnost nahlédnout pod pokličku domovů pro seniory a uvědomila jsem si, že jakákoliv pozitivní činnost, třeba jen úsměv, pro tyto lidi znamená opravdu hodně.

V prvním roce jsem se zapojila i s rodiči a snažila se prostřednictvím sociálních sítí motivovat další lidi kolem sebe, a to se myslím povedlo. Dle mého názoru se na osamocené lidi v domovech zkrátka zapomíná. Ne všichni mají to štěstí, že se o ně jejich rodiny zajímají, proto si myslím, že projekt není jen o dárcích, ale i o tom, že tito lidé mají pocit, že na ně někdo myslí.

V době covidu byla pomoc a solidarita zapotřebí víc než kdy jindy. Proto mě napadlo projekt sdílet na ročníkové facebookové skupině právnické fakulty. Upřímně jsem nečekala takovou pozitivní odezvu. Přispělo více než 50 studentů a vybrali jsme necelých 20.000 Kč. Domluva se všemi byla skvělá a udělalo mi velkou radost, že jsme několika dary dotyčným zpříjemnili jinak pochmurné vánoční svátky.

Umět někomu pomoci a nic za to nechtít je jednou z nejhezčích hodnot a jsem moc ráda, že studenti PrF projevili, že v jednotě je síla. Moc si přeji, aby tento projekt inspiroval i další kolegy z jiných ročníků.

Aktuálně dokončuji studium na právnické fakultě a ve svém volném čase se věnuji hlavně cizím jazykům (zejména španělštině) a nově svému podnikání. Člověk by se neměl bát udělat krok do neznáma, sbírat zkušenosti (dobré i ty špatné) a snažit se na sobě neustále pracovat. Pomoc je zapotřebí na více úsecích, nejen u seniorů. Jakákoliv forma podpory i jednomu jedinému člověku může ve výsledku udělat velké změny ve společnosti. Život je totiž hrozně krátký a nikdy nevíme, kdy tu pomoc budeme potřebovat právě my sami.“

Foto: Melissa Cipriani, studentka PrF MUNI. Archiv Melissy Cipriani

Vybrali jsme pro vás


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info