Změna je život

24. 1. 2019 ~red~

Bez popisku

V duchu hesla „změna je život” jsme se tento týden představili v novém kabátě. Vydali jsme totiž tištěné dvojčíslo. Najít ho můžete na chodbách brněnské právnické fakulty nebo si prolistovat jeho online podobu. Vše zcela zdarma.

Rok 2018 byl pro nás plný změn. Změnili jsme název na Právo21. Změnou prošla i podoba. Časopis jsme přesunuli převážně do online prostoru. Na našich webových stránkách již více než rok můžete sledovat novinky z práva, z domova a světa, praktické články o studiu, literární glosy či rozhovory s inspirativními osobnostmi. Jedenadvacítkou v názvu odkazujeme na 21. století jako na století nové generace právníků. Naším cílem je přibližovat právo nejen právníkům, ale i laikům.

Své o změně ví i Lenka Dobešová, lektorka na katedře občanského práva, která na svět přivedla šestkrát nový život. Jak se jí jako šestinásobné matce daří skloubit právnickou kariéru s rodinným životem a co si myslí o podobě právního vzdělávání?

#3yearschallenge

Vysoká škola je boj. Když ale začne jít o život, může se z ní stát neskutečná opora. A přesně o tom je příběh Jakuba Strouhala. Ten navzdory svému tělesnému handicapu může směle říci: „Jsem neomezenej“. Neomezená je bohužel i krutost výrobců kosmetiky. Mysleli jste si, že jakýkoliv kosmetický produkt zakoupený v Evropské unii dnes již nenese stopy testování na zvířatech? Není to zdaleka tak jednoznačné. Kateřina Gabrhelíková u nejznámějších kosmetických výrobců zjišťovala, jak se staví k testování.

Abychom se vám jako Právo21 mohli předvést v proměněném kabátu, stálo nás to spoustu úsilí. Věříme, že z něj budete mít stejnou radost jako my. A pokud se zrovna koukáte na svá novoroční předsevzetí a váháte, zda svůj život změnit v jejich duchu, myslete na to, že i nejdelší cesta začíná jedním krokem. My se na naší cestě potkáváme s vámi jako čtenáři. Potěší nás, když budete sledovat náš Facebook či Twitter, komentovat příspěvky nebo nám napíšete svoji zpětnou vazbu.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, inspirativní čtení vám přeje


Svatava Veverková
šéfredaktorka časopisu

Tisk časopisu byl hrazen ze sponzorského daru fakulty. Děkujeme za podporu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info