Volba

1. 12. 2016 Svatava Veverková

Bez popisku

Každé ráno má dvě volby: Pokračovat ve spánku sněním svých snů, nebo se probudit a sny plnit. Své o tom ví Jan Polášek, absolvent Právnické fakulty Masarykovy univerzity, který jako nejmladší Čech zdolal osmitisícovku. „Důležité je mít cíl a jít za ním,“ uvádí v blogu Humans of PrF. Jenže najít ten správný cíl nemusí být pro všechny lehké. Docent na katedře ústavního práva a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu, Pavel Molek, ten svůj našel. V top rozhovoru odhaluje nejen to, že ho „prostě baví psát rozsudky“.

Není malých cílů a není malých rolí, což si uvědomuje i česká zpěvačka Olivie Žižková, která hudební nebe (respektive peklo) obohatila nejprve o hit „Evropo, dýchej“, nyní o „Politickou korektnost“.  V příspěvku „Olivie Žižková a její protestsongy“ jsme se podívali na zoubek jejímu (ne)korektnímu dýchání za Evropu.

Volba nás provází celý život, pomineme-li jeho úplný začátek i konec, kde si člověk nevybírá. Tedy většinou nevybírá. Aby pro Vás nebyla každá volba při studiu volbou Sophiinou, máme pro Vás tipy v oblasti Erasmu, praxe i soutěží. V článku „Studium práva po francouzsku“ přinášíme postřehy z Erasmu na právnické fakultě v Aix-en-Provence. O tom, jak může vypadat povinná praxe, se dočtete v „Jak jsem se stal učitelem aneb Street Law s dTestem není pouliční právničina“. Postřehy z mezinárodní soutěže v simulovaném soudním řízení z oblasti investic naleznete v „Deníku účastníka soutěže FDI MOOT 2016“.

Bez povšimnutí nezůstanou ani volby jako takové. Ve čtvrtém čísle časopisu analyzujeme „Nezvyklé a překvapivé prezidentské volby v USA“, dále „Jak se rodí soudci v zemi neomezených možností“ a rovněž volby do dolní komory českého Parlamentu v článku „Řádně volit má smysl“.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, inspirativní čtení Vám přeje šéfredaktorka časopisu.


Svatava Veverková

Časopis byl do roku 2017 vydáván pod názvem FAKT.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info