Job Fair 2019 hostil 25 advokátních kanceláří. Zájem ze strany studentů byl obrovský

Evropské sdružení studentů práv ELSA Brno pořádalo další ročník ELSA Job Fair, veletrhu pracovních příležitostí. Ten se konal v úterý 26. 11. a ve středu 27. 11. 2019 v atriu Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Každý rok je o ELSA Job Fair větší a větší zájem. Letos se představilo 25 advokátních kanceláří.

29. 11. 2019 Jana Marková

Bez popisku

Dvoudenní veletrh umožnil studentům poznat svého budoucího zaměstnavatele, dozvědět se důležité informace nebo se jen zeptat, jak to v advokacii chodí. Kancelář ŘANDA HAVEL LEGAL velmi chválila zájem a připravenost studentů. Ti chodili s konkrétními dotazy. Zástupce kanceláře Jakub Adámek představil ideálního uchazeče o práci: „Každý student Právnické fakulty v Brně by měl mít dobrý teoretický základ, což brněnští studenti mají. Dále je důležité, aby ovládal cizí jazyk a měl chuť se dále učit.“

Stánek advokátní kanceláře ŘANDA HAVEL LEGAL. Foto: Svatava Veverková

Ostatní vystavující ocenili výbornou organizaci ze strany ELSA Brno. Tu spolu s cateringem zmínili zejména zástupci kanceláří C'M'S', Baker McKenzie či Kinstellar. Studenti nenosili svoje životopisy, čemuž se rozhodla jít naproti advokátní kancelář Deloitte Legal. Jaromír Lošťák, zástupce Deloitte Legal, ukázal, že mají zájemci o práci možnost zadat kontaktní údaje na sebe do tabletu a kancelář se jim potom ozve. Stejnou taktiku zvolili i ROWAN LEGAL.

Zeptali jsme se i studentů, jak se jim na veletrhu líbí. Ti z nižších ročníků byli nadšeni, že se něco takového vůbec organizuje. Studenta čtvrtého ročníku Tomáše naopak mrzelo, že nejsou na veletrhu stejní vystavovatelé oba dny: „Je to škoda. Včera jsem musel být v práci a advokátní kancelář, o kterou jsem měl zájem, tu už není.“ 

Hlavní organizátorka Anna Němečková byla s průběhem akce velmi spokojená. Od všech získala jen kladnou zpětnou vazbu. Celá organizace začala již v létě, intenzivně se pak na programu pracovalo od začátku září. Anna dále prozradila, že zájem o účast ze strany advokátních kanceláří byl tak vysoký, že museli nakonec některé odmítat.

Celý veletrh provázela velmi přátelská atmosféra. A co vy, našli jste svého ideálního zaměstnavatele?

 

 

Autorka: Jana Marková


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info