ELSA Job Fair 2020

Evropské sdružení studentů práv (zkráceně ELSA) uspořádalo další ročník veletrhu pracovních příležitostí s názvem ELSA Job Fair. Každoročně se akce koná ve foyer Právnické fakulty MUNI. Letos byl veletrh vlivem epidemiologické situace přesunut do online prostředí. Studenti právnických fakult se mohli online setkávat s advokátními kancelářemi mezi 18. a 20. listopadem.

5. 12. 2020 Jana Marková a Magdaléna Svědíková

Moderované diskuze TALKS v online prostředí, zdroj: Jana Marková

„Akci jsme museli přizpůsobit tak, abychom zachovali její účel, tedy dát možnost studentům seznámit se s advokátními kancelářemi, ale zároveň bylo naším cílem uspořádat akci, která bude atraktivní pro široký okruh zájemců.“ uvádí Magdaléna Svědíková, direktorka pro marketing za ELSA Brno. 

Celkem proběhlo během prvního a třetího dne 8 workshopů, které byly přímo v režii advokátních kanceláří. Účastníci měli možnost se naučit, jak správně napsat životopis či jak se chovat na pohovoru a čeho se naopak vyvarovat. Získali náhled do světa právních inovací, kde je prezentující seznámili s nejaktuálnějšími právními novinkami, a dozvěděli se, jak probíhá běžný den v advokátní kanceláři.

Druhý den veletrhu byl věnován již tradičním Talks, tedy moderovaným diskuzím. Během dvou hodinových bloků odpovídali zástupci advokátních kanceláří na různorodé dotazy, které přicházely z úst moderátora či přímo od studentů. „Tento koncept se nám podařilo zachovat v téměř nezměněné formě, samozřejmě až na online prostředí,“ dodává Svědíková. 

Během moderované diskuze bylo přihlášeno více než 70 účastníků, kteří neváhali zástupcům advokátních kanceláří pokládat dotazy. Studenti se například ptali na to, v jakém jazyce probíhá komunikace s klienty, či znalost jakého jazyka považují náboráři za největší výhodu.

Situace byla pro pořadatele nová. „Všichni doufali, že bude moci proběhnout v klasické prezenční formě. Se zhoršením epidemické situace šlo pak ruku v ruce i odhodlání se Job Fairu nevzdat a akci uspořádat v online prostředí,“ vyjadřuje Magdaléna Svědíková a dodává, že organizace veletrhu nebyla snadná. Samotnému konání veletrhu předcházelo nespočet online hovorů a jednání ohledně formy celé akce. Výsledkem byla účast 16 advokátních kanceláří a 200 studentů ze všech právnických fakult v republice.

Akce se líbila i studentům. „Je to pro mě letos první ročník této akce, takže nemám moc s čím srovnávat. Vše ale bylo přehledně organizované, spojení bylo kvalitní a vybrané advokátní kanceláře mě nadchly. Už teď se těším na JobFair v prezenční formě,“ říká Adam N., student prvního ročníku Právnické fakulty v Brně, který byl akcí nadšen.

I my za Právo21 se těšíme na další ročník tohoto veletrhu, který přináší pracovní možnosti studentům již několik let. Doufáme, že se následující rok uvidíme tváří v tvář.

„Všem těm, kteří se na akci podíleli a byli mou oporou po celou dobu příprav i v jejím průběhu, patří můj obrovský dík. S jejich pomocí se akce vyvedla nad očekávání a utvrdila mě v tom, že nic není nemožné a všechno jde, když se chce,“ uzavírá Svědíková za ELSA Brno.

Jana Marková a Magdaléna Svědíková


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info