Budoucí studenti si přišli prohlédnout fakultu ještě před zápisem

Organizátoři z Právnické fakulty Masarykovy univerzity připravili premiérovou událost Den nováčků 2018. Akce byla určena těm, kteří zvažují, že se v průběhu června zapíší ke studiu práva. První červnový pátek se tak rozhodlo mnoho z přijatých uchazečů strávit na místě, které se zanedlouho stane jejich alma mater.

5. 6. 2018 Martina Ivanová

Bez popisku

Zástupci právnické fakulty se rozhodli před letošní zápis zařadit Den nováčků 2018. V pátek 1. června se několik desítek účastníků sešlo na půdě školy, aby společně poznali prostředí fakulty a vyslechli semináře nabité novými informacemi. První ročník této události se tak pyšnil nejen zajímavým obsahem, ale i nečekanou účastí. Již před akcí se přihlásilo na 200 zájemců. A téměř tolik se jich také sešlo. Program byl rozdělen do několika částí a představil návštěvníkům fakultu, téměř doslova, od suterénu až po střechu.

V prvních dvou blocích programu si budoucí studenti práv poslechli několik podnětných přednášek. Proděkan Michal Radvan například seznámil diváky se základními informacemi o studiu. Dále nechybělo představení Erasmu či Moot Courtů, a to přímo v učebně, která je pro simulované soudní spory uzpůsobena. Své zástupce vyslaly na akci i studentské spolky Právo21 a ELSA. Zájemci se tak měli možnost seznámit i s tím, co dělat mimo čas vyhrazený studiu.

Časopis Právo21 představil svou činnost a pozval budoucí studenty ke spolupráci. Foto: Hana Sloupenská

Dokonce se začínám těšit

Účastníci nezůstali jen mezi čtyřmi stěnami. Do programu byla zahrnuta i prohlídka knihovny včetně krátkého historického exkurzu a prohlídka fakulty. Uvolněná atmosféra svědčila o tom, že se akce vydařila. Jedna z uchazeček byla i Kateřina Tvrdoňová. „Já jsem byla nervózní, než jsem sem šla. Ne ze dneška, ale z celého studia. Mělo to na mě ale uklidňující účinek, a dokonce se začínám těšit, takže super,“ popisuje Tvrdoňová a dodává, že řečníci a průvodci na ni působili nejen sympaticky, ale i dojmem, že jim na studentech záleží.

Podobnou zkušenost sdílí i Jan Tkadlec, další z uchazečů. Stejně jako Tvrdoňová byl o svém zápisu již rozhodnut a na akci ho přivedla spíše zvědavost. „Akce se mi líbila moc, myslím, že to byl přísun spousty nových informací. Chtěl jsem se projít po škole a něco se dozvědět, a to se mi splnilo,“ uvedl Tkadlec. Organizátoři akce neskrývali nadšení z velkého zájmu uchazečů.

Se studiem souvisí i bezprostřední okolí fakulty. Björnsonův sad poskytuje prostor pro učení i oslavy bezprostředně po úspěšné zkoušce. Foto: Martina Ivanová

Cílem byla motivace k zápisu

Odhadovaný počet zájemců skromně tipovali okolo čtyřiceti. Nakonec jich bylo ale téměř pětkrát více. Michal Radvan potvrdil, že účast byla překvapující. „Skutečným úspěchem ale pro nás bude, pokud se všichni účastníci také zapíší ke studiu. To je cílem akce. Seznámit je s fakultou a motivovat je ke studiu,“ dodal Radvan. Pro velký zájem se na podobnou akci mohou pravděpodobně těšit i další uchazeči v příštích letech.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info