TZ TEDx Masaryk University: Studenti Masarykovy univerzity organizují světoznámou konferenci TEDx

Studenti Masarykovy univerzity pořádají již čtvrtý ročník TEDxMasarykUniverzity – konference od studentů pro studenty, akademiky i širší veřejnost.

17. 4. 2024 TEDx Masaryk University

Bez popisku

Čtvrtý ročník konference je připraven na 25. dubna 2024 v prostorách Basecamp CityHouse Brno. Organizaci téhle konference si vzali na starost brněnští studenti Masarykovy Univerzity. Na konferenci se sejde zajímavá skupina řečníku z oblasti vědy a techniky, žurnalistiky, neziskového sektoru či historie. Jedná se o univerzitní konferenci, což znamená, že ji organizují vysokoškolští studenti pro vysokoškolské studenty, stejně jako pro absolventy, akademiky, ale také širokou veřejnost.

Událost se bude konat přes celé odpoledne a návštěvnici budou mít příležitost setkat se s inspirativními řečníky, kteří se podělí o své zkušenosti a nápady, potkat lidi, se kterými běžně nemluví, a dostat náhled do jejich oboru nebo životních zkušeností. Letos se můžete potkat například s právníkem v IT oblasti Janem Tomíškem, kastelánem Vojtěchem Brožem a slovenským novinářem Jakubem Filo.

Cílem konference je také návštěvníkům přidat novou motivaci anebo nabídnout nový pohled na každodenní věci. Konference TEDx jsou nezávislé projekty založené na konceptu tzv. „velkého TEDu” – světoznámých konferencí pořádaných renomovanou americko-kanadskou neziskovou organizací TED Conferences, LLC. Pod střechou „velkého TEDu” tak mohou licencovaní pořadatelé, jako jsou i tito studenti Masarykovy univerzity, pořádat menší konference ve vlastní režii. Spojují nejen posluchače a zajímavé osobnosti v pozici řečníků, nýbrž i jednotlivé organizátory z nejrůznějších koutů světa a pozadí.

Každý rok zorganizují nadšenci přibližně 3 000 TEDx konferencí po celém světě a pouhé čtyři z nich se odehrávají v České republice. Z toho pouze jedna se odehrává mimo Prahu – TEDxMasarykUniversity.

Tvorbu Práva21 sponzorují


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info