Ocenění Flamma hledá opět po roce inspirativní právničky. V porotě jsou Lenka Bradáčová, Věra Jourová nebo Kateřina Šimáčková

Projekt #PRVNÍCH100LET bude již podruhé oceňovat výjimečné ženy ze světa práva. V rámci ceny Flamma hledá současné inspirativní dámy v oblasti práva i ty, kteří přispívají k diverzitě v oblasti právnických profesí. A to nejen z Česka, ale i Slovenska. Oceněné osobnosti doplní pětici loňských laureátek.

6. 12. 2022 #PRVNÍCH100LET

Bez popisku

Výherkyněmi vůbec prvního ročníku ocenění Flamma se před rokem staly advokátka Lucie Hrdá, soudkyně Veronika Křesťanová, novinářka Andrea Procházková, vedoucí poradny dTest (dnes advokátní koncipientka) Jana Marková a slovenská akademička (dnes členka Súdnej rady SR) Lucia Berdisová. Ty v druhém ročníku doplní další osobnosti, které si odnesou skleněnou plaketu ocenění Flamma. Nominovat je možné na webu projektu #PRVNÍCH100LET nejen zástupkyně všech právnických profesí z Česka i Slovenska, ale také všechny osobnosti s pozitivním dopadem do komunity žen v právu. Klíčový je inspirativní příběh, který odkazuje na hodnoty pravdy, svobody, humanity, demokracie či charitativní rozměr.

Rozhodovat bude opět porota složená z ambasadorek a podporovatelek projektu #PRVNÍCH100LET. Mezi nimi jsou letos například eurokomisařka Věra Jourová, vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová, místopředsedkyně slovenského Nejvyššího soudu Andrea Moravčíková nebo soudkyně Evropského soudu pro lidská práva Kateřina Šimáčková.

Název ocenění připomíná političku a aktivistku Františkou Plamínkovou, která pomáhala vytvářet obraz ženy jednadvacátého století. Učitelka a posléze senátorka bojovala za práva žen volit, pomáhala zrušit celibát v učitelském stavu a zasazovala se za rovnost mezi oběma pohlavími. V roce 1923 založila Ženskou národní radu, ve které se mimo jiné navrhovaly zákony týkající se rodiny. Jako první u nás vyslovila tezi, že stát má vytvořit podmínky, aby žena mohla povolání skloubit s rodinou. Byla inspirací pro všechny ženy, které se rozhodly bojovat za pravdu, svobodu, humanitu a demokracii.

Projekt #PRVNÍCH100LET se rozrostl

Projekt o historii, současnosti a budoucnosti žen v právu s názvem #PRVNÍCH100LET spojuje inspirativní dámy právního světa i veřejného života a připomíná osudy žen, které jejich profesi formovaly. Součástí projektu je hned několik komunitních i mediálních aktivit. Kromě ocenění jde také o chystaný druhý ročník žebříčku top žen českého právního byznysu. Jeho cílem je poukázat na klíčové segmenty advokátní praxe, které zastřešují vedoucí právničky či partnerky. Součástí je také žebříček v oblasti podnikových právniček, který reflektuje dopad činnosti těchto expertek na neadvokátní segment.

Na portálu INFO.CZ se ve spolupráci s projektem #PRVNÍCH100LET vrátil také v „upravené podobě“ podcast Právničky, a to formou pravidelných živě streamovaných debat. První Právničky LIVE se uskutenčily na konci listopadu a věnovaly se například ženské síla v advokacii, rozvoji juniorů a inspiraci z justice. Další debaty se budou věnovat například tématu potřeb nastupující generace právniček a právníků nebo budoucnosti právnických profesí. Pomyslným vyvrcholením druhého ročníku projektu bude galavečer pro více než 300 žen ze světa práva, který se uskuteční na konci února v divadle Jatka 78.

Tisková zpráva Cover Story s.r.o.

Tvorbu Práva21 sponzorují


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info