Během rektorského volna zkoušky ani konzultační hodiny na PrF MUNI probíhat nebudou. Uzavře se také knihovna

Rektor MUNI Martin Bareš dnes rozhodl o prodloužení rektorského volna kvůli prevenci šíření koronaviru covid-19 do 13. 4. 2020. Zrušení veškerých forem kontaktní výuky se dotýká i konzultačních hodin vyučujících, zkušebních komisí (včetně kombinované výuky), výuky Erasmu a celoživotního vzdělávání. Uzavřena bude také knihovna.

11. 3. 2020 Kamila Abbasi

Bez popisku

Opatření se netýká distanční výuky, e-learningů, termínů odevzdání kvalifikačních prací a jiných studijních plnění. 

Akademickým pracovníkům bylo ze strany vedení právnické fakulty doporučeno využít alternativní distanční formy výuky. V současnosti se připravují aktualizace interaktivních osnov a studijních materiálů jednotlivých předmětů tak, aby se výpadek v klasické kontaktní formě výuky alespoň přiměřeně kompenzoval. Podle aktuálních informací ze strany děkana právnické fakulty budou moci vyučující sice studentům náhradní plnění ukládat – ovšem prozatím pouze jako doporučení k samostudiu, nikoliv jako studijní povinnost.

Účelem mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví a rektorského volna je minimalizovat potenciální přenos nákazy. Je proto zakázána osobní přítomnost studentů a posluchačů celoživotního vzdělávání v prostorách fakulty. To se dotýká i knihovny, která je od zítřejšího dne uzavřena. Rezervace s termínem v době uzavření knihovny se prodlužují do 30. 3. 2020. U knih s datem vrácení do 11. 3. 2020 a dále budou pokuty prominuty.  

Konzultační hodiny vyučujících jsou zrušeny. Pracovníci fakulty nyní zpravidla nemají povinně stanovenou přítomnost na fakultě a platí pro ně režim home office. V případě nutnosti, jako například u studentů před završením posledního semestru studia dané formy, lze využít distanční formy komunikace s vyučujícím. Primárně by se studenti měli na akademiky obracet přes e-mail a telefon, případně mohou využít i další komunikační kanály uveřejněné u profilů vyučujících v IS MUNI. 

Obecné informace a důležité kontakty v rámci prevence

Krizový štáb MUNI se průběžně věnuje vývoji situace a bude dál informovat studenty i zaměstnance univerzity prostřednictvím speciálně zřízeného webu https://www.muni.cz/koronavirus

Pokud máte další dotazy k opatřením Masarykovy univerzity nebo si nejste jistí, jak máte sami postupovat, můžete se obrátit na adresu koronavirus@muni.cz. Pro účastníky zahraničních pobytů byla zřízena e-mailová adresa emergency@muni.cz, kam je možné se obracet v případě nejistoty, dotazů či rozhodnutí k návratu ze zahraničí.

Za symptomy nákazy se aktuálně považují horečka nad 38 stupňů Celsia a dýchací obtíže. V případě nejasností ohledně zdravotního stavu je možné se obrátit na infolinku Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje +420 773 768 994. V případě nejasností ohledně šíření viru, zasažených oblastí apod. se lze obrátit na infolinku Státního zdravotního ústavu +420 724 810 106 nebo +420 725 191 367. Veškeré linky jsou poslední dobou notně obsazeny, je zpravidla zapotřebí se zkoušet dovolat vícekrát.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info