Právnický PubQuiz Práva21 je za námi. Věděli byste, jak se jmenuje studentská hymna?

V pondělí 15. 11. 2021 se uskutečnil v pořadí již třetí hospodský kvíz Práva21. Třináct týmů během celého večera odpovídalo na záludné otázky s právní i neprávní tematikou a soutěžilo o hodnotné ceny. Kromě otázek na akademické prostředí, sériové vrahy či slavné kauzy přišla řeč i na články Práva21 nebo známé Podcasty21.

21. 11. 2021 -red-

Bez popisku

Kdo se někdy nezúčastnil pub kvízu, jako by nebyl. Tahle kombinace zábavy, vědomostí a soutěžení je oblíbená po celém světě. U nás v Právu21 nemůžeme být pozadu, a tak jsme zorganizovali již třetí ročník kvízu Práva21. „Zájem o právnický kvíz je tradičně velký, kapacitu jsme naplnili za pár dní od vyhlášení,” komentuje pondělní kvíz jeho koordinátorka Barbora Mitášová a doplňuje: „Když konečně odpadl stres z toho, aby všechno vyšlo, vidím, jak skvělá akce to opět byla a jsem nesmírně šťastná za všechny pozitivní ohlasy.”

Vítězem kvízu se stal tým s názvem Dědicové šesté třídy pronásledující včelí roj na pozemku zatíženém právem průhonu. Jeho členka známá z Instagramu jako @holkaprávnická uvedla: „Musím velmi pochválit výběr otázek. Žádné suché definice a pojmy. V pěti kolech jsme se dostali také k historii, ekonomii, lidem z právnické fakulty a dokonce ke známým zločinům. Děkuji Právu21 za vytvoření příjemného prostředí a obohacení našich všedních dnů.” Druhé místo obsadili Správaři a pomyslnou bronzovou medaili si odnesl tým Ignoramus legis.

Jak se nazývá jedno z nejznámějších vězení ležící uprostřed Sanfranciského zálivu v Kalifornii? Jaká jsou celá jména ústřední dvojice právníků ze seriálu Kravaťáci? Která česká osobnost byla vyobrazena na letos vydané nulaeurovce? Na to vše jsme se ptali soutěžících. „Bylo vidět, že si organizátoři dali na akci záležet. Otázky na právní filozofii mě mírně zaskočily, na druhou stranu jsem dost ocenil dotaz na Vykoupení z věznice Shawshank a jiné kulturní reference,“ říká Marek Kalinowski, člen týmu AK Cisek.

Novinkou byla bonusová tipovačka. „Chtěli jsme, aby si soutěžící tipli, kolik centimetrů dohromady měří Pavel Kroupa a Jiří Helán, partneři advokátní kanceláře KROUPAHELÁN. Vítězům kancelář zaplatila tisícovku z útraty,“ doplňuje Barbora Mitášová.

Hlavní cenou letošního ročníku byly poukazy do knihkupectví v hodnotě 4 000 Kč, věnované advokátní kanceláří SEDLAKOVA LEGAL, a půlroční licence ASPI od Wolters Kluwer. Stříbrný tým získal roční předplatné časopisu dTest a předměty věnované Právnickou fakultou MUNI. Tým na třetím místě obdržel speciální vydání časopisu Reflex. Navíc každý z oceněných týmů dostal sekt na zpříjemnění zbytku večera.

„Velice si vážíme podpory společností, které nám věnovaly ceny do soutěže. Děkujeme také našim dalším partnerům za finanční podporu, a to advokátní kanceláři act Řanda Havel Legal a právnímu informačnímu systému Evolio,” uzavírá Svatava Veverková, prezidentka neziskové organizace Právo21 a jeho šéfredaktorka.

Tvorbu Práva21 sponzorují

Vybrali jsme pro vás


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info