představujeme Vám přehled nejčtenějších článků, které jsme v únoru publikovali. Přinesli jsme rozhovor s polským soudcem Pawłem Juszczyszynem bojujícím proti politizaci tamní justice. Zabývali jsme se distanční výukou na Právnické fakultě Masarykovy univerzity a tím, jak ji vnímají sami studenti. Věnovali jsme se problematice dětských vojáků a jejich využívání v ozbrojených konfliktech. Psali jsme o specifických podmínkách vzniku povinnosti k náhradě újmy při zranění způsobeném na sportovním tréninku. Pětici článků uzavírá recenze knihy Právní postavení nezletilého uprchlíka.
Začtěte se do toho nejlepšího, co jsme pro Vás v únoru připravili.
V jednu chvíli v Polsku nebylo známějšího soudce než 48letého Pawła Juszczyszyna. Tento soudce Okresního soudu v Olštýně bojuje proti politizaci tamní justice.
Z důvodu epidemie koronaviru proběhl celý podzimní semestr na Právnické fakultě MUNI v distanční podobě. Využití technologií sice přineslo mnohá úskalí, zároveň však také zprostředkovalo nové zajímavé nástroje pro výuku.
Podle odhadu organizace UNICEF se ve světě stále aktivně zapojuje do ozbrojených konfliktů přes 300 000 dětí. Proč se v bojích stále využívají a proč je nutné proti tomu bojovat?
Ani rekreační sportování nebývá ušetřeno vzniku úrazů. I na trénincích dochází často k vzniku zranění. Ačkoliv se jedná především o nehody, zraněný sportovec se ocitá v nepříznivé situaci, na jejíž řešení je dobré se připravit.
Recenzovanou publikaci vydalo v roce 2019 nakladatelství Leges. Pod taktovkou uznávaného odborníka na azylové právo Dalibora Jílka na ní kooperovalo vícero expertů zabývajících se právy dětských uprchlíků.