pravo21.cz  |  2. 2. 2024, 20:55

Newsletter Práva21

Milé čtenářky, milí čtenáři,


první měsíc roku 2024 je za námi. Doufáme, že jste vykročili správnou nohou a vše se vám daří. Podívejte se spolu s námi, co jsme v lednu v Právu21 přinesli. Nejčtenějším se stal soutěžní text Davida Kváče o prvních dnech na Právnické fakultě MUNI. Martin Szabó se v článku věnoval ekonomickým aspektům války na Ukrajině. Vítězný text do soutěže Očima prváka zaslal Marcel Kratochvíl. Již klasické duo Melzer & Bezouška si v dalším z dílů Judikatúry posvítilo na výhradu vlastnického práva. Klára Bránská a Jana Vábek Marková z advokátní kancelář Erudit se věnovaly pojistnému právu a nejčastějším otázkám, kterých se jim od klientů dostává.

Vzpomeňte si na lyžích nebo v práci na Právo21 a přečtěte nebo poslechněte si něco z naší tvorby.

Jakub Novák
redaktor

pravo21@pravo21.cz

Studium

První dny na právnické fakultě: Cesta od ztráty sebedůvěry k adaptaci a zodpovědnosti

Jak jsme slíbili, přinášíme vám vítězné články prvního ročníku soutěže Očima prváka. V nich se můžete dočíst o tom, co nové studenty a studentky právnických fakult těší, trápí nebo zajímá. Jako první nás čeká bronzový text Davida Kváče.

Čtěte více

Společnost

Ekonomické pozadí války na Ukrajině: vyplatí se bojovat?

Invaze ruských vojsk na Ukrajinu s sebou přinesla nejen velkou otázku ohledně budoucnosti Evropy, ale také výzvu stávajícímu světovému řádu. Solidarita s obránci přitom není napříč politickým spektrem zdaleka jednoznačná. Jaké jsou důvody evropských zemí pro podporu Ukrajiny i na úkor vlastního rozpočtu? A vyplatí se západním mocnostem se v konfliktu angažovat i za cenu nemalých nákladů?

Čtěte více
 

Studium

Exmatrikulace

Jak jsme slíbili, přinášíme vám vítězné články prvního ročníku soutěže Očima prváka. V nich se můžete dočíst o tom, co nové studenty a studentky právnických fakult těší, trápí nebo zajímá. Dnes si můžete přečíst vítězný text Marcela Kratochvíla s názvem Exmatrikulace.

Čtěte více

Judikatúra

Výhrada vlastnického práva

Dnešní epizoda se zaměřuje na pravidlo v § 2134 občanského zákoníku - vůči komu a za jakých podmínek působí výhrada vlastnického práva? V jaké formě musí být sjednána? Kdy můžeme výhradu vlastnického práva považovat za hodnověrnou? A jak do toho všeho promlouvají pravidla o nabytí vlastnického práva od neoprávněného? To vše a ještě něco navíc najdete v této epizodě.

Čtěte více

Právo

10 nejčastějších otázek z pojistného práva

Pojistit lze dnes již téměř cokoli. Jaká jsou ale právní pravidla pro pojištění, jak se pojistné smlouvy uzavírají a co když máte s pojišťovnou problém? Na to odpovídají Klára Bránská a Jana Vábek Marková z Erudit advokátní kanceláře.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn