pravo21.cz  |  3. 7. 2021, 8:19

Newsletter Práva21

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

představujeme Vám přehled nejčtenějších článků a nejposlouchanějších podcastů publikovaných v červnu. V rámci okénka Humans of PrF jsme představili Melissu Cipriani, která se aktivně zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Ladislav Drha v Podcastech21 prozradil, jaké jsou rozdíly mezi francouzským a českým studiem práv. Povídali jsme si s ním i o poskytování advokátních služeb klientům před soudy v zemi galského kohouta. V druhém díle seriálu s názvem „Táborové právo“ jsme se věnovali trestnímu právu. Čtvrtý přiblížil pravidla pro pořádání tábora a základní předpisy upravující ochranu osobních údajů. V posledním díle jsme se věnovali civilním i trestním případům, které se dostaly před soud.

Začtěte se do toho nejlepšího, co jsme pro Vás v červnu připravili.

Josef Bártů
zástupce šéfredaktorky

pravo21@pravo21.cz

Rozhovory

Humans of PrF: Melissa Cipriani

Okénko Humans of PrF takto zachycuje kolegy z právnických fakult a přináší tím pohled pod povrch ve světě mnohdy uniformních a uhlazených právníků. Melissa Cipriani se aktivně zapojuje do projektu Ježíškova vnoučata. Podařilo se jí k příspěvkům motivovat také řadu kolegů z Právnické fakulty MUNI.

Čtěte více

Podcasty21

Ladislav Drha: Před francouzským soudem jsem v českém taláru občas za exota

Podcasty21 navštívil Ladislav Drha. Ladislav studoval právo v České republice a ve Francii. Prozradil, jaké jsou rozdíly mezi francouzským a českým studiem práv, co ho překvapilo před francouzskými soudy a jak hodnotí reputaci Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. 

Čtěte více

Právo

Táborové právo: na co si dát pozor z trestního práva

Ve druhém díle seriálu Táborové právo se budeme věnovat tomu, co je trestný čin a jak se liší od přestupku. Vysvětlíme, co je to trestní odpovědnost, kdy vzniká a kdo všechno ji na táboře má. Poté se zaměříme na jednotlivé trestné činy, které se mohou na táboře stát. Které to jsou? Pojďte to zjistit!

Čtěte více
 

Právo

Táborové právo: pravidla pro pořádání tábora, bezpečnost při práci s dětmi a ochrana osobních údajů

Ve třetím díle ze série článků „Táborové právo“ se podíváme na další důležité předpisy týkající se tábora. Prvním z nich bude vyhláška o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti, dále předpisy zahrnující bezpečnost a ochranu zdraví při práci s dětmi a hlavní předpis chránící osobní údaje.

Čtěte více

Právo

Táborové právo: případy, které se dostaly před soud

V posledním díle ze série článků Táborové právo představíme vybrané případy, které se na táborech přihodily a řešily se před soudem. Pojednáme o třech kauzách z oblasti trestního i občanského práva.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn