pravo21.cz

Newsletter Práva21

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

zasíláme Vám výběr nejzajímavějších článků, které jsme v červnu publikovali. S Lucií Ottingerovou jsme si v Podcastech21 povídali o platformě Ženy v právu a jejím studiu ve Spojených státech amerických. Vyhlásili jsme soutěž Právo21 na cestách, se kterou můžete vyhrát Full HD videokameru pro sport a volný čas či dva vouchery do wellness centra Infinit Maximus. Publikovali jsme báseň Básnická novelizace srdce a povídku Odnětí svobody Adama P., které ve svých kategoriích obsadily první místo v soutěži Právnická povídka 2019. Upozornili jsme na novou směrnici o nekalých obchodních praktikách zakazující dvojí kvalitu potravin.

Začtěte se a zaposlouchejte do toho nejlepšího, co jsme pro Vás v červnu připravili.

Josef Bártů
zástupce šéfredaktorky

redakce@pravo21.online

Rozhovory

Podcasty21 s Lucií Ottingerovou: Ženy v právu chtějí být především inovativní

Nemáte čas číst rozhovor, ale rádi byste si nějaký poslechli cestou do práce či v noci před spaním? Potom jsou právě pro vás jako stvořené Podcasty21. Ve čtvrtém dílu poprvé přinášíme rozhovor s ženou, a to přímo s jednou ze zakladatelek platformy Ženy v právu, Lucií Ottingerovou. Lucie si odnesla diplom z pražské právnické fakulty a studovala také na Columbia Law School v New Yorku.  Spolu s postavením žen v právu proto přišla řeč na studium ve Spojených státech. Dozvíte se také, jaké to je pracovat ve start-upu uprostřed Silicon Valley.

Čtěte více

Domov a svět

Cestuj s Právem21 a vyhraj kameru

Stránky kalendáře konečně hlásí léto. Diáře plní termíny dovolených, radovánek u vody a grilování s přáteli. Co takhle využít chvíle oddechu a zasoutěžit si o skvělé ceny? Stačí přibalit do ruksaku Právo21, vyfotit se s ním a výslednou fotkou se pochlubit na Instagramu!

Čtěte více

Literárně

Básnická novelizace srdce

Krajina tluče pode mnou zarýváním podpatků do dlaždic,
vzdouvají se kopce respirace ad hoc - u mě, u tebe, u nich.
Tmavý talár protíná chodbu úzkou,
se stínem úzkosti tančím skrz síň.
Koktejl chtění, bdění, snahy a příslibů míchám,
bez třešniček a paraplat.
Vliv času neznám, kráčím rázně,
případ přidělil mi seznam.

Čtěte více
 

Literárně

Odnětí svobody Adama P.

Někdy tě napadá, že hovořit s lidmi je jako hrát na klavír. Uhodit do klávesy, silněji či slaběji, a přes jemné podrážky cítit odpor pedálu. Řada drobných součástek se dává do pohybu, kladívko udeří do struny, rám se rozvibruje a to vše dá vzejít tónu. A o několik metrů – nebo o několik desítek metrů – dál sedí člověk a jeho nitro se chvěje. 

Čtěte více

Právo

Česká republika chce zakázat dvojí kvalitu potravin zákonem. Možná tím poruší svobodu volného pohybu zboží v EU

Dvojí kvalita potravin je stále velmi diskutovaným a ožehavým tématem nejen mezi politiky, ale také mezi občany. V polovině dubna roku 2019 europoslanci schválili novou směrnici o nekalých obchodních praktikách. Nedošlo k úplnému zákazu dvojí kvality. Vláda proto schválila na konci května novelu zákona o potravinách, která má dvojí kvalitu zakázat zcela.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn