pravo21.cz  |  2. 2. 2023, 18:08

Newsletter Práva21

Milí přátelé Práva21,


zdravíme vás v novém roce a doufáme, že jste do něj spolu s námi vstoupili správnou nohou. Ani v lednu jsme nezaháleli, a tak si nyní můžete připomenout to nejoblíbenější, co jsme vám za uplynulý měsíc přinesli. Už téměř patnáct let uplynulo od nechvalně známe kauzy plzeňských rychlostudentů, jak je na tom ale plzeňská fakulta nyní? Na to se ve svém článku zaměřila Núr Doubová. Na třetím místě letošních prezidentských voleb se umístila Danuše Nerudová, profesorka ekonomie a bývalá rektorka Mendelovy univerzity, se kterou jsme přinesli rozhovor nejen o prezidentské kandidatuře. Koncem února ocení odborná porota pětici laureátek ocenění Flamma, které podporuje inspirativní ženy v československém právním prostoru. Dvacet finalistek letošního ročníku jsme představili v tiskové zprávě od organizátorů soutěže. V sérii 10 nejčastějších otázek... jsme představili ve spolupráci s AK Tibitanzlová nejčastější otázky z oblasti trestního práva. První letošní díl podcastové série Judikatúra nadnesl téma toho, kdo je vlastně vlastníkem nástupních ostrůvků MHD.


Děkujeme za vaši přízeň v minulém roce a těšíme se na ten další spolu s vámi!

Jakub Novák
redaktor

pravo21@pravo21.cz

Studium

Patnáct let poté: je titul v Plzni pořád za dva měsíce?

Nejvyhledávanějším slovem roku 2009 bylo nechvalně známé „rychlostudent“, které doprovázelo kauzu plzeňských práv. Aféra otřásla akademickým světem a výrazně uškodila reputaci celé fakulty na dlouhá léta dopředu. Jak se k této záležitosti ale staví současní studenti a absolventi?

Čtěte více

Rozhovory

Danuše Nerudová: Vladimir Putin potřebuje Evropu, Evropa nepotřebuje Vladimira Putina

Ještě minulý rok ji lidé znali především jako rektorku Mendelovy univerzity v Brně a ekonomku. Dnes se o ní hovoří zejména jako o kandidátce na prezidentku České republiky. Kdo je tato žena a co s naší zemí zamýšlí? Na to a mnohem více jsme se jí zeptali v tomto rozhovoru.

Čtěte více
 

Společnost

Ocenění Flamma pro inspirativní právničky má dvacet finalistek

Projekt #PRVNÍCH100LET, který se věnuje historii, současnosti a budoucnosti žen v právu, představil shortlist dvaceti finálových nominací druhého ročníku česko-slovenského ocenění Flamma. Jsou mezi nimi předsedkyně krajských soudů, výjimečné lidskoprávní aktivistky, akademičky, advokátky i úspěšné firemní expertky.

Čtěte více

Právo

10 nejčastějších otázek z trestního práva

Nemáte příliš zkušeností s trestním řízením nebo tak trochu tápete v některých pojmech trestního práva? Následující článek odpovídá na 10 otázek, které vám mohou v souvislosti s trestním právem připadnout na mysl.

Čtěte více

Judikatúra

Kdo je vlastníkem nástupních ostrůvků? Aneb co je to součást dopravní cesty.

Filip Melzer a Petr Bezouška se tentokrát zabývali tím, co vše je součástí dopravní cesty, na pomoc si k tomu pozvali i Petra Tégla.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn