|
Právo
Před více než dvěma týdny byl v České republice vyhlášen nouzový stav. V souvislosti s tím došlo k přijetí několika mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, která různými způsoby omezují práva lidí. Především jedno z nich vzbuzuje velké emoce a diskusi ve veřejném prostoru – jde o zákaz přítomnosti otců (respektive třetích osob) u porodu. Jedná se o nepřiměřený zásah do základních lidských práv, nebo o odůvodněné a přiměřené opatření?
|