pravo21.cz  |  31. 7. 2020, 11:37

Newsletter Práva21

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

zasíláme Vám výběr nejzajímavějších článků, které jsme v červenci publikovali. Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková nám prozradila, co ji přivedlo k lidským právům a jaký je její vztah k současnému ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi. Psali jsme o procesu přijímání manželství pro všechny v Rakousku a o aktuální situaci v tuzemsku. S Radkem Buršíkem, vedoucím partnerem v PwC Legal, jsme si povídali, o tom, proč poradu nezahajuje roztrháním triček s logy konkurence a jak vnímá současnou generaci mladých právníků. Radek nabídl vhled do velké advokacie očima člověka, který téměř celou svou kariéru strávil ve Velké čtyřce. Upozornili jsme na nová pravidla on-line zprostředkovatelských služeb, která zakotvila evropská legislativa. Věnovali jsme se i tlaku textilních společností na nízkou výrobní cenu, který vede k porušování lidských práv v módním průmyslu.

Stejně jako loni jsme pro vás připravili velkou letní soutěž. Stačí se vyfotit s Právem21 a výslednou fotkou se pochlubit na Instagramu. Vyhrát můžete Instax nebo přenosný reproduktor. Více informací naleznete na www.pravo21.online/nacestach.

Začtěte se do toho nejlepšího, co jsme pro Vás v červenci připravili.

Josef Bártů
zástupce šéfredaktorky

pravo21@pravo21.online

Rozhovory

Monika Šimůnková: Václava Klause mladšího bych pozvala do kanceláře ombudsmana, aby viděl, kolik tu máme práce

Monika Šimůnková je od prosince roku 2019 zástupkyní veřejného ochránce práv. Šimůnková má mnohaleté zkušenosti v oblasti lidských práv a působila také jako zmocněnkyně vlády pro lidská práva. V rozhovoru přibližuje, co ji přivedlo k lidským právům, jaké byly její začátky v této oblasti, jak hodnotí některé dílčí pokroky České republiky a jaký je její vztah k současnému ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi.

Čtěte více

Právo

Rakousko je dalším sousedním státem umožňujícím sňatek homosexuálům. V Česku se na změnu čeká

Rakousko se v loňském roce stalo po Německu druhým z našich sousedních států, který umožnil vstoupit do manželství osobám stejného pohlaví. Učinilo tak v důsledku rozhodnutí tamního ústavního soudu.

Čtěte více
 

Právo

Nová pravidla online zprostředkování: 6 nejdůležitějších povinností

Dne 12. července 2020 nebylo účinnosti nové nařízení Evropské unie, které zásadním způsobem upravilo poskytování takzvaných online zprostředkovatelských služeb. 

 

Čtěte více

Podcasty21

Podcasty21 s Radkem Buršíkem: K úspěchu u nás nestačí být jen dobrý právník

Radek Buršík je rok a půl vedoucím partnerem v PwC Legal. S Radkem jsme si povídali o jeho kariéře, o tom, proč poradu nezahajuje roztrháním triček s logy konkurence, jak vnímá současnou generaci mladých právníků a jaký je jeho oblíbený sport. Radek také nabízí vhled do velké advokacie očima člověka, který téměř celou svou kariéru strávil ve Velké čtyřce.

Čtěte více

Společnost

Tlak společností na nízkou výrobní cenu vede k porušování lidských práv v módním průmyslu

Podívejme se na oblečení, které právě máme na sobě. Zamysleme se nad tím, kdo ho vyrobil, jaké byly jeho pracovní podmínky a kolik za svou práci dostal zaplaceno.

Čtěte více

Kultura

Cestujte s Právem21 a vyhrajte fotoaparát nebo reproduktor

Stránky kalendáře hlásí léto. Diáře plní termíny dovolených, radovánek u vody a grilování s přáteli. Co takhle využít chvíle oddechu a zasoutěžit si o skvělé ceny? Stačí se vyfotit s Právem21 a výslednou fotkou se pochlubit na Instagramu.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn