pravo21.cz  |  3. 3. 2022, 10:29

Newsletter Práva21

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

představujeme Vám přehled nejčtenějších článků a nejposlouchanějších podcastů, které jsme v únoru publikovali. Pro uprchlíky přicházející z Ukrajiny jsme ve spolupráci s Mgr. Jakubem Klobáskou připravili přehledně na jednom místě informace o podmínkách pobytu a vstupu do ČR. Pokud můžete, šiřte je prosím dál, aby se dostaly k těm, kteří to nejvíce potřebují. Článek je v češtině i ukrajinštině a pravidelně ho aktualizujeme. Advokátní kancelář Kremplová & partneři připravila odpovědi na 10 nejčastějších otázek z rodinného práva. Se stejným počtem dotazů, které se ale týkaly ochranných známek, se vypořádala advokátní kancelář Cisek. V podcastu Judikatúra si Filip Melzer s Petrem Bezouškou povídali o přechodných ustanoveních občanského zákoníku a nezbytné cestě. Ve svém komentáři nenechali nit suchou na Nejvyšším ani Ústavním soudu.

Začtěte se a zaposlouchejte do toho nejlepšího, co jsme pro Vás v únoru připravili.

Josef Bártů
zástupce šéfredaktorky

pravo21@pravo21.cz

Společnost

Pomozme Ukrajincům: informace pro občany Ukrajiny o podmínkách pobytu a vstupu do ČR

Na Ukrajině zuří válka. Vláda České republiky přijala několik opatření za účelem pomoci Ukrajině a jejím občanům utíkajícím před válkou. Nabízíme odpovědi na nejčastější otázky, které se týkají vstupu a pobytu Ukrajinců na území ČR.

Čtěte více

Právo

10 nejčastějších otázek z rodinného práva

Předmanželská smlouva, SJM či výživné na dítě. Nejen o tom je dnešní přehled od advokátní kanceláře Kremplová & partneři, která vám odpoví na 10 nejčastějších otázek z rodinného práva.

Čtěte více
 

Právo

10 nejčastějších otázek k ochranným známkám

Co je to ochranná známka, jak se zapisuje a kolik to stojí. Nejen o tom je dnešní přehled od advokátní kanceláře Cisek, která vám odpoví na 10 nejčastějších otázek k ochranným známkám.

Čtěte více

Podcasty

Judikatúra: Přechodná ustanovení občanského zákoníku

Po druhém díle se Judikatúra vrací opět na Nejvyšší soud. Nyní o přechodných ustanoveních (nového) občanského zákoníku.

Čtěte více

Podcasty

Judikatúra: Přechodná ustanovení občanského zákoníku

Tento díl podcastu Judikatúra se zabývá otázkou žaloby na zřízení nezbytné cesty ve světle nálezu Ústavního soudu sp. zn. II. ÚS 1587/20.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn