představujeme Vám přehled nejčtenějších článků a nejposlouchanějších podcastů, které jsme v říjnu publikovali. Nejvíce Vás zaujal článek o právu rodiče na nepřetržitý kontakt se svým dítětem a možnostech jeho omezení. Druhé místo obsadilo velmi aktuální téma páchání trestné činnosti během nouzového stavu. Článek se zabývá otázkou, zda by se měly kvalifikované skutkové podstaty trestných činů aplikovat pouze z důvodu jejich časové souvislosti s nouzovým stavem. Uprostřed žebříčku se nachází Podcast21 s Radimem Paříkem, profesionálním vyjednavačem a manažerem. Radim nám vysvětlil, jak správně vyjednávat a jaké zvolit strategie, abychom dosáhli dohody. Následuje text o Náhorním Karabachu: malé místní šachovnici velkých mezinárodních hráčů. Snadno se díky němu zorientujete v konfliktu Arménie a Ázerbajdžánu o Náhorní Karabach, do něhož je zapojena řada dalších mezinárodních mocností. TOP 5 článků uzavírá analýza rozhodnutí, ve kterém se Nejvyšší správní soud zastal Číňanů žádajících o azyl a přikázal Ministerstvu vnitra, aby celou věc znovu posoudilo.
Začtěte se a zaposlouchejte do toho nejlepšího, co jsme pro Vás v říjnu připravili.
Co je to tzv. nepřetržitý kontakt? Zjistěte, kdy a za jakých podmínek má rodič právo na nepřetržitý kontakt se svým dítětem, případně kdy by mu toto právo mohlo být omezeno.
Vyhlášení nouzového stavu má zajímavé dopady v trestněprávní oblasti. U některých trestných činů se totiž mohou naplnit skutkové podstaty s přísnějšími trestními sazbami.
Čínští křesťané si u nás zažádali o azyl z důvodu pronásledování pro své náboženské vyznání. Kauza hýbe českou justicí. Zažívají křesťané v Číně represe?