pravo21.cz  |  6. 12. 2022, 9:36

Newsletter Práva21

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,


v adventu Vás zveme k připomenutí si toho nejoblíbenějšího, co jsme v listopadu vydali. Nejčastěji jste si četli článek z dílny kolegů naší partnerské advokátní kanceláře act Řanda Havel Legal o placení poplatků za studium na vysoké škole. Nejposlouchanějším podcastem byl vedle toho díl ze série Judikatúra, věnovaný tématu střetu zájmu při zastoupení. Kolegyně z naší další partnerské advokátní kanceláře, KROUPAHELÁN, se ve svém článku, který obsadil v popularitě třetí místo, věnovaly spotřebitelské novele, která již zanedlouho nabude účinnost. I letos jsme se zúčastnili každoroční akce konané na brněnské Právnické fakultě, ELSA Job Fairu, a pro Vás jsme z ní připravili report. A opět jsme dodrželi již zaběhlou listopadovou tradici a uspořádali jsme pro Vás čtvrtý ročník PubQuizu; moc děkujeme těm, kteří se zúčastnili!


Zahřejte se v adventu vzpomínkou na podzimní dny a připomeňte si to nejčtenější a nejposlouchanější, co Právo21 v listopadu vydalo.

Jakub Novák
redaktor

pravo21@pravo21.cz

Právo

Přední pražská advokacie bojuje za práva studentů

Je to již přinejmenším milionkrát potvrzená pravda. Nečíst smlouvy se nevyplácí, a to ani vysokoškolským studentům. Na skutečném případu bychom proto chtěli ilustrovat, jak důkladné čtení smluv a včasná právní obrana mohou nejen studentům ušetřit nemalé peníze.

Čtěte více

Právo

Na co byste měli připravit svůj byznys po novele spotřebitelského práva?

Jak zní nová pravidla pro uveřejňování recenzí a uvádění slevových akcí? Která tlačítka na webu již nemají své místo? A co musíte aktualizovat ve svém reklamačním řádu?

Čtěte více
 

Judikatúra

Střet zájmů při zastoupení

V tomto díle se můžete těšit od FIlipa Melzera a Petra Bezoušky na jedno přiznání a následné prozření. Obojí na pozadí rozhodnutí Velkého senátu Nejvyššího soudu ze dne 5. 10. 2022 sp. zn. 31 Cdo 1640/2022. Řeč však přišla také na rozhodnutí ze dne 29. 7. 2022 sp. zn. 25 Cdo 2342/2021.

Čtěte více

Studium

Brno má za sebou další ELSA Job Fair

Lokální skupina Evropského sdružení studentů práv ELSA Brno pořádala další ročník veletrhu pracovních příležitostí ELSA Job Fair. Ten se konal od úterý 15. 11. do středy 16. 11. 2022 na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Svoji práci představilo více než 20 subjektů.

Čtěte více

Kultura

PubQuiz Práva21 se konal již počtvrté. Věděli byste, jestli je starší budova Nejvyššího správního, nebo Ústavního soudu?

V úterý 15. 11. 2022 se konal již tradiční PubQuiz Práva21. Jednalo se o čtvrtý ročník a zúčastnilo se ho celkem 13 týmů. Právo21 si pro soutěžící opět připravilo záludné a originální otázky nejen ze světa práva, ale také z aktuálního dění ve světě nebo z článků Práva21.

Čtěte více
E-mail  pravo21@pravo21.cz E-mail  spolek@pravo21.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Twitter     Instagram     RSS     SoundCloud     LinkedIn